Detayli Puan Durumu Tablosu
Doğanyol Haber - Üst
Doğanyol Haber
   
Doğanyol Haber

Arama


Gelişmiş Arama


doganyol haber- desteklediklerimiz

e-Giyim Sepeti Bayan Giyim

28 Ekim 2017 13:00

Bayan pantolonları içinden yüksek bel kot pantolonlardan yardım aldıktan sonra birkaç aksesuar ve üstünüze giyeceğiniz belirli kıyafetlerle bu algıyı pekiştirmek çok kolay.

*** Boyunuzun Uzun Görünmesi İçin Boyunuzu Uzun Gösterecek pantolonlar seçin!!
( likralı kot pantolon, bayan pantolon, yüksek bel kot pantolon )

Eğer doğanın kısa tarafında yaşıyorsanız zaman zaman boyunuzla ilgili rahatsızlık duymanız ve daha uzun olmayı istemeniz gayet normal. İşte bu konuda giyim sektörünün mucizeleri devreye girerek birkaç giyim hamlesi ile kendinizi uzun göstermeniz mümkün. Özellikle yüksek bel kot pantolonlar ve likralı kot pantolonlardan yardım alarak boyunuz daha uzunmuş izlenimi yaratmak olası. Ayrıca bayan pantolonları içinden yüksek bel kot pantolonlardan yardım aldıktan sonra birkaç aksesuar ve üstünüze giyeceğiniz belirli kıyafetlerle bu algıyı pekiştirmek çok kolay. Öncelikle kendinizi uzun göstermek için odak noktası olan vücut kısmınız bacaklar olmalı zira bilindiği üzere uzun boylu insanların aynı zamanda uzun bacaklı olduğu gerçeği mevcut. Odak noktası olan bacaklarınızın uzun görünmesiyle işe başlamak gerektiğinden yüksel bel kot pantolon ve likralı kot pantolon tercihleri ilk verdiğimiz örnekler oldu. Bununla birlikte bol paçalı bayan pantolon çeşitlerinin birçoğu da yine bacaklarınızın olduğundan daha uzun görünmesine yardımcı olabilir. Bu anlamda, bayan pantolon çeşitleri ile bacaklarınızı olduğundan uzun göstermek için üstünüze de bu seçimlere uygun kıyafetler giymeniz lazım.

Altınıza giyeceğiniz bir yüksek bel kot pantolon ile bel hizasında biten bir üst kıyafet giymek bu açıdan mantıklı bir seçim olabilir. Yine aynı şekilde likralı kot pantolonlar ile giyilecek bel hizasındaki üst kıyafetleri ve yine çok uzun olmayan kot veya deri ceketlerle de bacak boyunuz için hedeflenen görüntüyü destekleyebilirsiniz. Ayrıca bayan kot pantolonlar dışında diğer alt kıyafetleri düşündüğümüzde örneğin etek giymek istediğiniz zaman mümkün olduğunca kısa veya mümkün olduğunca uzun modelleri tercih etmeniz bacaklarınızın uzun görünmesi için gereken algıyı sağlar.

Özellikle mini etek giymek daha fazla vücut parçasını göstereceğinden dolayı sizi gören insanlardaki uzunluk algısını destekleyecektir. Bu anlamda tekrar belirtecek olursak bir bayanın boyunu uzun göstermek için yapabileceği en iyi hamleler altına giyeceği kıyafetlerle ilgilidir.
 
Bunlara ek olarak belki de şaşıracağınız bir biçimde saç modeliniz de insanların gözündeki boyunuzun uzunluk algısını etkilemektedir. Örneğin, boyunuzun daha uzun görünmesi için bir yüksek bel kot pantolon giydiniz ve üstüne de yine buna uygun bir kot ceketle destek verdiniz fakat saçınız olduğu gibi salınmış pozisyonda. İşte bu şekilde bir saç yerine eğer saçınızı yukarıdan topuz şeklinde toplarsanız genel anlamda postürünüz daha uzun bir bayanınkine benzeyecek ve olduğunuzdan daha uzun görünmenize yardımcı olacaktır. Bunlara ek olarak ister likralı bayan kot pantolon, ister yüksek bel kot pantolon isterseniz de mini etek ile bacak boyunuzu dolayısıyla boyunuzu uzun gösterme amacınız var diyelim, işte bu noktada bu kıyafetler ve yine bunları destekleyici üst kıyafetler arasında eğer tamamen aynı renkleri tercih ederseniz yine sizi gören insanların gözündeki boy algınız değişecek ve insanlar sizi olduğunuzdan daha uzun algılayacaktır. Bu arada tıpkı yüksek bel kot pantolonlar ve likralı kot pantolonlar gibi yüksek bel kot şort veya kumaş şortlar da bacak boyunuzu oldukça uzun yansıtarak genel manada boyunuzun uzun olduğunu düşündürecektir. Son olarak, tahmin edebileceğiniz gibi birçok giyim hilesinin vazgeçilmez elemanları ayakkabılardır.
 
Bu manada bayan pantolon modellerine odaklanmış boyunuzu uzun gösteren giyim tarzına en uygun ayakkabılar da alçak topuklu ayakkabılar ve hatta düz babet ayakkabılar olacaktır. Bu da demek oluyor ki kısa boylu bayanlar özellikle yüksek bel kot pantolon ile yaratılmış olan uzun boy algısını bozmamak için yüksek topuklu ayakkabıları giymekten kaçınmalıdır. 

Yorum Yaz Yorum Yaz | Tavsiye Et Arkadasina Tavsiye Et | Yazdyrylabilir Sayfa  Sayfayi Yazdir | Yazdyrylabilir Sayfa  Yukari Çik

Kültür/Sanat

En Çok Okunan HaberlerKredi Dosya Masraflarını Geri Alma ve ..
Alaaddin OĞUZALP
Alaaddin OĞUZALP
DİLİMİZ
Ramazan BAYRAK
Ramazan BAYRAK
Çaresizlik Öğrenilir mi?
Uğur ASLAN
Uğur ASLAN
Kayısının Donması Engellenemez mi?
Fehmi SOLMAZ
Fehmi SOLMAZ
Çanakkale Ruhu
Mustafa CONGER
Mustafa CONGER
Yangınlar ve Korunma Yolları
İbrahim GÜL
İbrahim GÜL

Anket

Yapım Aşamasında


Tüm Anketler

Yazarlık Başvurusu Günlük Gazete

Hürriyet Sabah Milliyet
Yeni ?afak Türkiye Zaman
Ak?am Gözcü Posta

Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Künye | Başvuru | Reklam | Yasal Uyarı| giyim sepeti yenilist||
Malatya Doğanyol Haber Ajansı © 2007 Tüm Hakları Saklıdır.