Detayli Puan Durumu Tablosu
Doğanyol Haber - Üst
Doğanyol Haber
   
Doğanyol Haber

Arama


Gelişmiş Arama


doganyol haber- desteklediklerimiz

20 Bin Dönümü Sulayacak

22 Mayıs 2017 23:01

Doğanyol ilçesine yapılacak olan baraj ilçenin büyük bir kısmını sulayacak. Devlet Su İşlerinin 2 yılda yaptığı çalışmalar sonrasında barajın ihalesi yapıldı ve müteahhit firmaya teslim edildi.

Doğanyol ilçesine yapılacak olan baraj ilçenin büyük bir kısmını sulayacak.

Devlet Su İşlerinin 2 yılda yaptığı çalışmalar sonrasında barajın ihalesi yapıldı ve müteahhit firmaya teslim edildi.

20 BİN DÖNÜM ARAZİYİ SULAYACAK

Gökçe Mahallesinde yapılacak olan Doğanyol Sulama Barajı'nda çalışmalar başladı. 20 bin dönümlük alanı sulayacak baraj ile ilgili Doğanyol Sulama Kooparetifi Başkanı Şefik Cengiz, bilgiler verdi.

Cengiz; "2 yıldır DSİ'nin çalışmaları sonrasında proje plan ihalesi yapıldı. Müteahhit firmaya devri yapıldı. Müteahhitte çalışmalarına başladı. Önümüzdeki yılın sonuna doğru da ihalesi yapılacak. Barajın gövde yüksekliği takriben 35 metre olup, 20 bin dönüm araziyi sulayacak." dedi.

TARIMA BÜYÜK DESTEK VERECEK

Doğanyol ilçesinde tarımın gelişmesi ve çeşitlenmesi için barajın önemli olduğunu ifade eden Cengiz, şunları söyledi: "İlçenin işsizlik soruna da çözüm olacak ve ilçenin göç vermesinin de önüne geçilecek. Bu anlamda da çok önemli bir yatırım. İlçemizde çok verimli, organik tarıma elverişli arazilerimiz var. İlçemiz toprakları da daha verimli kullanılacaktır. Doğanyolu da, çevre il ve ilçeleri de katkılandıracak bir projedir. Doğanyolu kalkındıracak proje ilçe halkı tarafından da büyük bir heyecan ile bekleniyor. Poyraz deresinde ki sulama projesinin su ölçümleri devam etmektedir, üç dört mahallemizin su kavuşacağı, çalışmalar neticesinde hayırlı sonuca ulaşacağına inanıyorum.

Önceki yıl faaliyete geçirdiğimiz Doğanyol sulama tesisimiz bu yıl da hizmet vermeye devam edecektir. Projelerimiz ile ilgili emeği geçen herkese teşekkür eder bol bereketli bir yıl olmasını dilerim.’ dedi.

Yorum Yaz Yorum Yaz | Tavsiye Et Arkadasina Tavsiye Et | Yazdyrylabilir Sayfa  Sayfayi Yazdir | Yazdyrylabilir Sayfa  Yukari Çik

Doğanyol

En Çok Okunan HaberlerKredi Dosya Masraflarını Geri Alma ve ..
Alaaddin OĞUZALP
Alaaddin OĞUZALP
DİLİMİZ
Ramazan BAYRAK
Ramazan BAYRAK
Çaresizlik Öğrenilir mi?
Uğur ASLAN
Uğur ASLAN
Kayısının Donması Engellenemez mi?
Fehmi SOLMAZ
Fehmi SOLMAZ
Çanakkale Ruhu
Mustafa CONGER
Mustafa CONGER
Yangınlar ve Korunma Yolları
İbrahim GÜL
İbrahim GÜL

Anket

Yapım Aşamasında


Tüm Anketler

Yazarlık Başvurusu Günlük Gazete

Hürriyet Sabah Milliyet
Yeni ?afak Türkiye Zaman
Ak?am Gözcü Posta

Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Künye | Başvuru | Reklam | Yasal Uyarı| giyim sepeti yenilist||
Malatya Doğanyol Haber Ajansı © 2007 Tüm Hakları Saklıdır.