Detayli Puan Durumu Tablosu
Doğanyol Haber - Üst
Doğanyol Haber
   
Doğanyol Haber

Arama


Gelişmiş Arama


doganyol haber- desteklediklerimiz

Karahan Tüneli Trafiğe Açıldı

25 Haziran 2016 14:52

Malatya-Kayseri bağlantısının yanı sıra Doğu-Batı aksında önemli bir güzergah olan Karahan Tüneli, araç geçişine açıldı.

Malatya-Kayseri bağlantısının yanı sıra Doğu-Batı aksında önemli bir güzergah olan Karahan Tüneli, araç geçişine açıldı.

Direksiyonun başına geçen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile AKP Genel Başkan Yardımcı Öznur Çalık, araçla tünelden geçti.

Tünelin önünde açıklamada bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Karahan Tünelimiz bin 600 metre ve çift tüp. Gidiş geliş ayrı olmak üzere ikişer şeritten oluşuyor. Sadece tünel değil, tünelle birlikte 7 kilometre ilave bağlantı yollarımız var. Böylece biz bu bölgenin kış şartlarında kapanmasını engellemiş olacağız” dedi.

Arslan, Karahan Tünelini bayram öncesi vatandaşların daha rahat seyahat edebilmeleri için hizmete açtıklarını kaydederek, tünelin resmi açılışını Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte yapacaklarını belirtti.

Karahan Tüneli ve bağlantı yollarını hizmete verdiklerini dile getiren Bakan Arslan, şunları söyledi:

“Böylece Malatya-Kayseri bağlantısını daha da hızlı hale getireceğiz. Doğu-Batı aksında çok önemli bir güzergahı 157 milyon TL bedelli Karahan Tüneli ve bağlantı yollarıyla birlikte 214 milyon TL’lik bir projeyi Malatya’mızın hizmetine sunmuş oluyoruz. Sadece bununla iktifa etmiyoruz. Bir hafta sonra özellikle Malatya-Sivas bağlantısını sağlayacak olan Çepiç tünellerimiz var, orada da yine 626 metrelik iki ayrı tüp halinde. O tünelleri de bayram öncesi hizmete sunmuş olacağız. Sadece bunlarla iktifa etmiyoruz. Yaklaşık iki ay sonrada Sarsap Tünelimiz var. Malatya adeta tüneller şehri olmaya devam ediyor. Biz, Malatya’yı bulunduğu konumda etraftaki illerle ana koridorlarla daha hızlı bağlamak adına adeta tüneller şehri haline getiriyoruz. Yine bu tünellerle de kalmayacak ve devamı gelecek. Tünellerimiz Malatya ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun.”

Bakanlar, baret takıp, yelek giyerek tünelde incelemede bulundu.

karahan2

karahan1

karahan3

karahan4

karahan5

Yorum Yaz Yorum Yaz | Tavsiye Et Arkadasina Tavsiye Et | Yazdyrylabilir Sayfa  Sayfayi Yazdir | Yazdyrylabilir Sayfa  Yukari Çik

Malatya

En Çok Okunan HaberlerKredi Dosya Masraflarını Geri Alma ve ..
Alaaddin OĞUZALP
Alaaddin OĞUZALP
DİLİMİZ
Ramazan BAYRAK
Ramazan BAYRAK
Çaresizlik Öğrenilir mi?
Uğur ASLAN
Uğur ASLAN
Kayısının Donması Engellenemez mi?
Fehmi SOLMAZ
Fehmi SOLMAZ
Çanakkale Ruhu
Mustafa CONGER
Mustafa CONGER
Yangınlar ve Korunma Yolları
İbrahim GÜL
İbrahim GÜL

Anket

Yapım Aşamasında


Tüm Anketler

Yazarlık Başvurusu Günlük Gazete

Hürriyet Sabah Milliyet
Yeni ?afak Türkiye Zaman
Ak?am Gözcü Posta

Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Künye | Başvuru | Reklam | Yasal Uyarı| giyim sepeti yenilist||
Malatya Doğanyol Haber Ajansı © 2007 Tüm Hakları Saklıdır.