Detayli Puan Durumu Tablosu
Doğanyol Haber - Üst
Doğanyol Haber
   
Doğanyol Haber

Arama


Gelişmiş Arama


doganyol haber- desteklediklerimiz

Gadanızı Alayım Malatya

08 Mayıs 2016 12:59

Allahınıza gurban Malatya.. Gadanızı alayım. Maşallah coşku müthiş.Sayın Cumhurbaşkanım, Malatyalılar biliyorum bu sabırsızlığınızı. Çok fazla konuşacak değilim. Sözü sözün ustasına bırakacağım.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya gezisine katılan bakanlardan biri olan ve adı “Müstakbel AKP Genel Başkanı ve Başbakan” olarak geçen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da, Erdoğan’dan önce söz alarak konuştu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal Cumhurbaşkanı Erdoğan’la birlikte Malatya’ya gelirken, onları bir gün önce Malatya’ya gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci karşıladı.

“GADANIZI ALAYIM..”

Toplu açılış töreninde, Malatya milletvekili olan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’den sonra söz alan Binali Yıldırım, kürsüde şunları söyledi:

“Allahınıza gurban Malatya.. Gadanızı alayım. Maşallah coşku müthiş. Sayın Cumhurbaşkanım, Malatyalılar biliyorum bu sabırsızlığınızı. Çok fazla konuşacak değilim. Sözü sözün ustasına bırakacağım. Ancak birkaç cümle söylemem lazım. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yola çıkarken dedik ki Türkiye’yi kalkındıracağız, erişilen, ulaşılan muassır medeniyetler seviyesine çıkacaracağız, yollarla donatacağız, hava yolunu halkın yolu yapacağız, iletişim yoluyla vatandaşımızın hayatını kolaylaştıracağız. Yolları böldük, milleti, hayatları, gönülleri birleştirdik. Yolları böleriz ama milleti, Türkiye’yi böldürmeyiz. Milleti böldürmeye kalkanların da canına okur Malatya. Sayın Cumharbaşkanım Malatya’ya liderliğinizde 13 yılda tam 3.5 katrilyon liralık yatırım yaptık. Helal hoş olsun. Malatya hizmetin en iyisine layıktır. Bütün bakanlıklar olarak yaptığımız yatırımın tutarı 16 katrilyonu buldu. Cumhurbaşkanları, Başbakanları çıkaran, Türkiye’nin birliğinin beraberliğinin teminatı olan Malatya’ya ne yaparsak yeridir, ne yaparsak hakkıdır.

Yollar tamam hava yolları tamam, iletişim yolları tamam. Malatyalılar yapılacak önemli bir işimiz var. Hazır mısınız? Yolları açtık, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine giden, vatandaşımızın hayatını kolaylaştıran hizmetleri teker teker tamamladık. Şimdi sıra başkanlıkta. Malatya başkanlık sistemini getirmeye hazır mı? (Evet) İşte Malatya, işte Türkiye.. Malatya’dan yükselen bu ses her tarafa ulaşacak, Türkiye’nin geleceğini inşa edecek. İç ve dış düşmanlar, paraleli, yamuğu, bölücüsü, bu milletten hak ettiği cevabı en sert şekilde alacaktır. Burada yükselen Malatya sesi Türkiye’nin sesidir. Lafı uzatıp zurna yapmaya lüzum yok. İşte hizmet, işte millet, işte Malatya. Yapılan hizmetler hayırlı olsun diyor, sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”
binali

binali1

Yorum Yaz Yorum Yaz | Tavsiye Et Arkadasina Tavsiye Et | Yazdyrylabilir Sayfa  Sayfayi Yazdir | Yazdyrylabilir Sayfa  Yukari Çik

Malatya

En Çok Okunan HaberlerKredi Dosya Masraflarını Geri Alma ve ..
Alaaddin OĞUZALP
Alaaddin OĞUZALP
DİLİMİZ
Ramazan BAYRAK
Ramazan BAYRAK
Çaresizlik Öğrenilir mi?
Uğur ASLAN
Uğur ASLAN
Kayısının Donması Engellenemez mi?
Fehmi SOLMAZ
Fehmi SOLMAZ
Çanakkale Ruhu
Mustafa CONGER
Mustafa CONGER
Yangınlar ve Korunma Yolları
İbrahim GÜL
İbrahim GÜL

Anket

Yapım Aşamasında


Tüm Anketler

Yazarlık Başvurusu Günlük Gazete

Hürriyet Sabah Milliyet
Yeni ?afak Türkiye Zaman
Ak?am Gözcü Posta

Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Künye | Başvuru | Reklam | Yasal Uyarı| giyim sepeti yenilist||
Malatya Doğanyol Haber Ajansı © 2007 Tüm Hakları Saklıdır.