Detayli Puan Durumu Tablosu
Doğanyol Haber - Üst
Doğanyol Haber
   
Doğanyol Haber

Arama


Gelişmiş Arama


doganyol haber- desteklediklerimiz

Malatyalılar Sizin Yanınızda

08 Mayıs 2016 12:23

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci,, Önemli siyasi kararların alındığı bir dönemde sizleri Malatya’dan ağırlamaktan onur duyuyoruz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Malatya’da yapılan toplu açılış törenine katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Önemli siyasi kararların alındığı bir dönemde sizleri Malatya’dan ağırlamaktan onur duyuyoruz. Ülkemizin yeni bir yükselme dönemine girdiği bu süreçte Sayın Cumhurbaşkanımızın geldiği ilk şehrin Malatya olması Malatya’ya bir işarettir diyoruz. İnşallah Yeni Anayasa ve Başkanlık sistemi oylamasının startını da Malatya’da vermeyi Cenab-ı Allah bizlere nasip eder” diye konuştu.

ÇAKIR’IN SESİ KISILDI..

Bakanlar Tüfenkci ve Binali Yıldırım’dan önce Vali ve Büyükşehir Belediye başkanı kürsüye çıktı.

Malatya Valisi Süleyman Kamçı yaptığı konuşmasında yapılan açılacak tesis ve hizmetlerin tutarı hakkında kısa bir bilgi vererek, hayırlı olmasını diledi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise konuşmasında hizmete girecek olan belediyenin 7 büyük Tesis ve Proje hakkında bilgi verdi. Konuşmasında esnasında sesi kısılan Başkan Çakır, sesi tonunu ayarlayabilmek için su içip, konuşmasına kısa aralar verdi. Tekrar konuşmasına başlayan Başkan Çakır, belediye tarafından Spor ve Yaşam merkezi, Nikah Sarayı, Kernek Külliyesi, Sanat Sokağı, Şehit İbrahim Tanrıverdi Sanat Sokağı, Hürriyet Parkı, Turgut Özal Tabiat Parkı, Trambüs projesini anlatmak istedi. Tüm çabalarına rağmen sesi konuşmasına müsaade etmeyince Başkan Çakır, “Sesim çok müsaade etmediği için konuşmayı kısa tutayım. Bir kez daha sizlere teşekkür ediyorum. Her zaman olduğu gibi büyük bir coşkuyla karşıladınız. Sizleri Allah’a emanet ediyorum. Saygılar sunuyorum” diyerek konuşması bitirdi.

“MALATYA BAL ŞEHRİDİR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, konuşmasında “Malatyalı aynı zamanda emin insandır, güvenli insandır. Bunun için gümrüğümüzü Malatyalı bir evladımıza emanet ettik” diye bahsettiği, Malatya Milletvekili, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de mitingde bir konuşma yaptı.

Malatya’nın kendi kaderini AKP’nin kaderiyle eşitleyen bir şehir olduğunu dile getiren Tüfenkci, “Malatya büyük evliyalar yetiştirmiş, maneviyatı çok güçlü bir şehirdir. Malatya sular şehridir. Malatya klimalı şehirdir. Havasının kendisine has bir lezzeti vardır. Malatya bal şehridir. Aynı zamanda dünyanın kayısı başkentidir. Malatya’nın en güzel en ayırt edici özelliklerinden birisi hoş görüsüdür. Malatya’nın bir özelliği de insanının cömertliği, güler yüzü ve dostluğudur. Farklı renkleri ve dokusuyla Malatya çok üretken, çok girişimci bir şehirdir. Malatya’yı diğer şehirlerden ayıran bir özelliği de kendi kaderini AK Parti’nin kaderiyle eşitleyen bir şehirdir. İlk kurulduğundan beri AK Parti’yi bağrına basmış, omurga şehirlerden birisidir. Malatya’nın toprağı ve iklimi bereketlidir. Maziyi unutan istikbalde yolunu şaşırır. Bugün inşa edilen eserler yapılan politikalar da yarının mazisini oluşturacaktır. Bizler dünyanın ve tarihin en büyük medeniyetini kurmuş bir milletin evlatlarıyız. İnşallah biz Malatyalılar Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde başlayan bu yeni dönemde tarihimizden aldığımız feyizle ülkemize, davamıza hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“MİLLETİMİZ ‘SAĞLAM İRADE’ DEDİ”
Bakan Tüfenkci, kim ne yaparsa yapsın, kim ihanet içerisinde olursa olsun yollarına devam edeceklerini belirterek, şunları söyledi:

“Bugün bu mitinge Malatya’nın her köşesinden dağları, taşları aşıp gelen tarladaki işini, ocaktaki aşını, dükkanını, tezgahını bırakıp gelen Malatyalı kardeşlerimizin her biri bu davanın bir neferidir. Sayın Cumhurbaşkanım, siz erdemliler hareketini bir partiye dönüştürürken ‘AK Parti bir dava partisidir’ demiştiniz. Burada AK Parti Teşkilatına Malatya’da AK Parti’ye oy veren Malatyalılar olarak bizler bu davanın bir neferiyiz. Hedefler önemlidir. Sözler önemlidir. Davalar önemlidir. Hepimiz bu davaya gönül verdik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsında tüm dünyaya ve Türkiye düşmanlarına en net şekilde kendisini gösteren milli irade, Davos’ta ‘One Minute’dir. Mısır’da Rabia’dır. Terörde Başkomutan olarak kendisini göstermektir. Milletimiz buna çok güzel bir isim verdi. Millet ‘Sağlam irade’ dedi. ‘Sağlam irade’ diyor. ‘Sağlam irade’ diyecek. O sağlam iradeyle millet kararlılıkla yürümeye devam edecek. Kim nerede çelme takmaya çalışırsa çalışsın, kim hangi ihanet içinde olursa olsun biz yolumuza devam edeceğiz.”

“MALATYALILAR SİZİN YANINIZDA”
Malatya’nın her köşesinde AKP’nin mührünün olduğunu ifade eden Tüfenkci, “Sayın Cumhurbaşkanım, ülkemiz sizin liderliğinizde, sizin önderliğinizde bölgemizde ve dünyada güçlü bir döneme girdi. Sizin liderliğinizde güçlü bir Türkiye’ye, Ortadoğu coğrafyasının, mazlumların, mahrumların, Müslüman kardeşlerimizin ihtiyacı var. Biz bugünün, geleceğin güzel günlerin başlangıcı olduğuna inanıyoruz. Hep birlikte yanınızdayız, arkanızdayız Malatya olarak hep birlikte sizinleyiz. Bu yolda birlikte yürüyoruz, yürüyeceğiz inşallah. Sizin liderliğinizde uyum içerisinde Malatya birçok yatırım aldı. Ve hızla gelişti. Karaciğer hastanesinden Onkoloji Hastanesi’ne, organize sanayilerinden kayısısına büyükşehirle büyüyen Malatya’nın her köşesinde AK Parti’nin mührü var. Biz biliyoruz ki, siz bu davaya çocuklarınız için, çocuklarımız için, tüm Türkiye için ömrünüzü adadınız. Biz de, tüm Malatya da sizin yanınızdadır” diyerek sözlerini tamamladı
.

Yorum Yaz Yorum Yaz | Tavsiye Et Arkadasina Tavsiye Et | Yazdyrylabilir Sayfa  Sayfayi Yazdir | Yazdyrylabilir Sayfa  Yukari Çik

Malatya

En Çok Okunan HaberlerKredi Dosya Masraflarını Geri Alma ve ..
Alaaddin OĞUZALP
Alaaddin OĞUZALP
DİLİMİZ
Ramazan BAYRAK
Ramazan BAYRAK
Çaresizlik Öğrenilir mi?
Uğur ASLAN
Uğur ASLAN
Kayısının Donması Engellenemez mi?
Fehmi SOLMAZ
Fehmi SOLMAZ
Çanakkale Ruhu
Mustafa CONGER
Mustafa CONGER
Yangınlar ve Korunma Yolları
İbrahim GÜL
İbrahim GÜL

Anket

Yapım Aşamasında


Tüm Anketler

Yazarlık Başvurusu Günlük Gazete

Hürriyet Sabah Milliyet
Yeni ?afak Türkiye Zaman
Ak?am Gözcü Posta

Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Künye | Başvuru | Reklam | Yasal Uyarı| giyim sepeti yenilist||
Malatya Doğanyol Haber Ajansı © 2007 Tüm Hakları Saklıdır.