Detayli Puan Durumu Tablosu
Doğanyol Haber - Üst
Doğanyol Haber
   
Doğanyol Haber

Arama


Gelişmiş Arama


doganyol haber- desteklediklerimiz

SS Tesisi Faaliyete Geçiyor

05 Şubat 2015 15:19

Doğanyol ilçemizde kurulan SS Doğanyol ilçesi Çolak mah. İshak mah. Gökçe mah. Sulama kooperatifi sulama sezonu öncesi çalışmalarına devam ediyor.

Doğanyol ilçemizde kurulan SS Doğanyol ilçesi Çolak mah. İshak mah. Gökçe mah. Sulama kooperatifi sulama sezonu öncesi çalışmalarına devam ediyor.

Yaklaşık olarak 20 yıl önce çolak mahallesinin yaklaşık olarak yüzde 80 oranındaki tarımsal arazisini sulamak amacı ile kurulan fakat şu anda atıl durumda olan sulama tesisinin faaliyete geçirilerek çiftçilerimizin hizmetine sunmak isteyen kooperatif yönetimi, sulamada kullanılan elektriğin maliyetinin yüksek olmasından dolayı yenilenebilir enerji kaynaklarını araştırdıklarını ve bu çalışmalar neticesinde güneş panelleri kurularak elde edilecek enerjinin sulama suyunda kullanılmasının bölge halkı açısından büyük ölçüde tasarruf sağlayacağını bu nedenle araştırmalarını bu yönde değerlendiren kooperatif yönetimi; gerekli mercilere başvuru yaptıklarını ve en kısa zamanda olumlu sonuçlar beklediklerini dile getirdiler.

Çolak mahallemiz için kullanılacak bu tesisin en kısa zamanda faaliyete geçirileceği bilgisini veren başkan Şefik Cengiz diğer mahallelerimiz içinde alternatif sulama seçeneklerini değerlendirdiklerini ve bu konuda da çalışmalarının devam ettiğini en kısa zamanda hem ishak mahallemiz için hem de Gökçe mahallemiz için gerekli olan sulama suyunun temin edilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Vatandaşlarımızın her türlü konuda desteklerini beklediklerini belirten başkan aynı zamanda sayın millet vekillerimizin Büyükşehir belediye başkanımızın ve Doğanyol belediye başkanımızın desteklerinin kendilerini mutlu ettiğini bu desteğin aynı şekilde devam etmesi halinde kooperatif olarak başarılı olacaklarının ve sayın halkımıza hizmet konusunda daha güzel şeyler vereceklerini belirterek herkese desteklerinden dolayı teşekkür etti.


Yorum Yaz Yorum Yaz | Tavsiye Et Arkadasina Tavsiye Et | Yazdyrylabilir Sayfa  Sayfayi Yazdir | Yazdyrylabilir Sayfa  Yukari Çik

İLK ( 3 ) ADET YORUM LİSTELENMİŞTİR.

muhsin öz

İşin içerisinde şefik cengiz varsa o iş tamamına erir inşallah.


[ 17 Şubat 2015 16:59 ]

Mustafa AKTAŞ

Başkan Şefik beyin üstün çaba ve çalışmalarını taktir ediyorum.Güney doğunun en büyük Güneş enerjili tesisi olacak.Doğanyolun kalkınması   kooperatifin güçlü olmasından geçer.

[ 17 Şubat 2015 12:13 ]

Mehmet

20 yıllık bir sistem yeni faliyete geçiyor önceden neden yararlanılmadı

[ 06 Şubat 2015 12:00 ]

Diğer Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Doğanyol

En Çok Okunan HaberlerKredi Dosya Masraflarını Geri Alma ve ..
Alaaddin OĞUZALP
Alaaddin OĞUZALP
DİLİMİZ
Ramazan BAYRAK
Ramazan BAYRAK
Çaresizlik Öğrenilir mi?
Uğur ASLAN
Uğur ASLAN
Kayısının Donması Engellenemez mi?
Fehmi SOLMAZ
Fehmi SOLMAZ
Çanakkale Ruhu
Mustafa CONGER
Mustafa CONGER
Yangınlar ve Korunma Yolları
İbrahim GÜL
İbrahim GÜL

Anket

Yapım Aşamasında


Tüm Anketler

Yazarlık Başvurusu Günlük Gazete

Hürriyet Sabah Milliyet
Yeni ?afak Türkiye Zaman
Ak?am Gözcü Posta

Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Künye | Başvuru | Reklam | Yasal Uyarı| giyim sepeti yenilist||
Malatya Doğanyol Haber Ajansı © 2007 Tüm Hakları Saklıdır.