Detayli Puan Durumu Tablosu
Doğanyol Haber - Üst
Doğanyol Haber
   
Doğanyol Haber

Arama


Gelişmiş Arama


doganyol haber- desteklediklerimiz

Doğanyol'a Hastane Yapılmalı

22 Mayıs 2013 15:21

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya’nın Doğanyol İlçesi’ne devlet hastanesi yapılmasını istedi.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya’nın Doğanyol İlçesi’ne devlet hastanesi yapılmasını istedi. 

Ağbaba TBMM Genel Kurulunda, Doğanyol İlçesi’nin Devlet Hastanesi sorununu gündeme getirdi. Ağbaba,Doğanyol İlçesindeki vatandaşların ‘doğum olursa ya çocuk ölüyor, ya da kadın’ diyerek ‘kışın doğum olmasın’ diye dua ettiklerini belirtti.

Ağbaba yaptığı konuşmada, “Hafta sonu Doğanyol ilçemizi ziyaret ettim. Doğanyol'daki insanlar diyorlar ki, "Kaymakamlık var, emniyet var, müftülük var, jandarma var, öğretmen evi var. Ama devlet hastanesi yok. Bizim köylerimiz Konurtay Köyü 35 kilometre, Gevheruşağı 35 kilometre. İlçemiz Malatya’ya 92 kilometre. Ulaşım çok zor, çocuğumuzun dişi ağrısa Malatya'ya gitmek zorundayız. Kışın dua ediyoruz çocuğumuz hasta olmasın, kışın dua ediyoruz doğum olmasın. Çünkü doğum olursa ya çocuk ölüyor ya kadın ölüyor. Bu nasıl bir ilçe, biz de bilemiyoruz. Bu nedenle ilçemiz sürekli göç veriyor. İstanbul'daki gurbetçilerimiz gelmiyor. Maalesef, bütün taleplerimize rağmen, her seçimde AKP'ye oy vermemize rağmen devlet hastanesi yapılmadı" diyorlar. Oy alanları da Allah'a havale ediyorlar” İfadelerini kullandı.

"2 YILDA TAMAMLANACAK.."

Öte yandan AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık, geçtiğimiz hafta sonunda Kuluncak ve Hekimhan ilçesinde bazı inceleme ziyaretlerinde bulundu. 

Kuluncak ilçesinde Kaymakamlık tarafından İlçede yaptırılan kapalı halı sahada inceleme yapan Çalık, “Kuluncak ilçesinde gençlere yönelik hizmetlerin verilmesi çok güzel. Kapalı halı saha stadı toplam 270 bin TL’ye mal oldu” dedi.

Çalık, Kuluncak İlçe Emniyet Amirliği için yaptırılan hizmet binası ve lojmanlarda da inceleme yaparak, “Küçük bir alanda hizmet veriliyordu. Kuluncak ve Emniyetimiz daha güzellerine layık. İnşallah önümüzdeki aylar içerisinde de açılışını yapacağız” dedi.

Çalık, Hekimhan Devlet Hastanesi’nde inceleme yaparak yeni yapılmakta olan hastane binası hakkında bilgi verdi. Çalık, “Hekimhan’a çok güzel bir hastane yapılıyor. Yaklaşık 9.5 milyon TL maliyetli” dedi.

Hekimhan Devlet Hastanesi’nde şuanda 4 tane diyaliz ünitesinin bulunduğunu belirten Çalık, bölgedeki hastaların mağdur edilmediğini ifade etti.

Çalık, “Hekimhan Devlet Hastanesi’ni yaklaşık 1.5 yıl önce ziyaret etiğimizde, bölgeye yakışmadığını ve fiziki şartlarının düzeltilmesi gerektiğini gördük. Şuanda Hekimhan’a 1.5 kilometre uzaklıkta hastanemizin temeli atılmış vaziyette ve inşaatı devam ediyor. 30 yataklı 5 yıldızlı otel konforunda bir hastane kavuşturuyoruz. 2 yıl sonra hastanemizi hep birlikte yapacağız” dedi.

Yorum Yaz Yorum Yaz | Tavsiye Et Arkadasina Tavsiye Et | Yazdyrylabilir Sayfa  Sayfayi Yazdir | Yazdyrylabilir Sayfa  Yukari Çik

İLK ( 4 ) ADET YORUM LİSTELENMİŞTİR.

Onur Acar

Şu konuyu dile getirmeyen doğanyolun kendi millet vekilleri var. Başka ilçelere destek vermeyi biliyorlar ama ne yazık ki iş kendi ilçelerine geldi mi hiç umursamıyorlar. Üzülmekden başka elden çare gelmez belki seçim zamanı gelip bir şeyler söz verip giderler yine. Herşeyi pütürgeye malatyaya sevk ettikden sonra ilçe olsa nolur olmasa nolur...

[ 01 Haziran 2013 09:59 ]

derviş erdoğan

sayın veli ağababa doğanyola geldiğinde doğanyolun sorunlarını anlattım bana söz verdi bunları mecliste dile getireceğim dedi kendisine teşekkür ederim sözünü tuttuğu için ben akp milletvekillerine 7 yıldır söylüyorum işlerine gelmiyor


[ 23 Mayıs 2013 13:38 ]

Hasan hüseyin ulu

doğanlu olarak ilçemiz memfaatını gözeten her kim olursa minettarım teşekkür ederim

[ 23 Mayıs 2013 00:23 ]

AHMET

kendisine oy bile verilmeyen chpli bir millet vekili doğanyolu bundan önce olduğu gibi yine doğanyolu dile getiriyor sorunlarını söylüyor. helal olsun

bizim kendi ilçemizin milletvekilleri

[ 22 Mayıs 2013 17:47 ]

Diğer Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Doğanyol

En Çok Okunan HaberlerKredi Dosya Masraflarını Geri Alma ve ..
Alaaddin OĞUZALP
Alaaddin OĞUZALP
DİLİMİZ
Ramazan BAYRAK
Ramazan BAYRAK
Çaresizlik Öğrenilir mi?
Uğur ASLAN
Uğur ASLAN
Kayısının Donması Engellenemez mi?
Fehmi SOLMAZ
Fehmi SOLMAZ
Çanakkale Ruhu
Mustafa CONGER
Mustafa CONGER
Yangınlar ve Korunma Yolları
İbrahim GÜL
İbrahim GÜL

Anket

Yapım Aşamasında


Tüm Anketler

Yazarlık Başvurusu Günlük Gazete

Hürriyet Sabah Milliyet
Yeni ?afak Türkiye Zaman
Ak?am Gözcü Posta

Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Künye | Başvuru | Reklam | Yasal Uyarı| giyim sepeti yenilist||
Malatya Doğanyol Haber Ajansı © 2007 Tüm Hakları Saklıdır.