Detayli Puan Durumu Tablosu
Doğanyol Haber - Üst
Doğanyol Haber
   
Doğanyol Haber

Arama


Gelişmiş Arama


doganyol haber- desteklediklerimiz

İstanbul'da Malatya Gecesi

29 Ocak 2012 20:43

İstanbul Esenler Malatya Dernekler Birliği tarafından Esenler Hakkı Başar Spor Salonunda "Malatya Dayanışma ve Kaynaşma Gecesi" düzenlendi.

İstanbul Esenler Malatya Dernekler Birliği  tarafından Esenler Hakkı Başar Spor Salonu’nda “Malatya Dayanışma ve Kaynaşma Gecesi” düzenlendi. Geçen yıl biraraya gelen 36 Malatyalı derneği tarafından kurulan birliğin gecesine yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

DJ İmparator’un sunuculuğunu üstlendiği geceye AKP Malatya Milletvekili Cemal Akın, CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, İstanbul Bağımsız Milletvekili İhsan Barutçu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, İstanbul Vali Yardımcısı Ali Kazgan, İstanbul AKP  İl Başkan Yardımcısı Halis Dalkılıç, AKP  İl Genel Meclis Üyesi, Aziz Damar, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve Başkan Yardımcısı  Av. Ömer Çetinkaya, Malatya Pötürge Belediye Başkanı Dr. Necdet Ayaydın,  AKP  Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Malatya Sivil Toplum Örgütleri Genel Başkanı Bekir Alyüz ve eski Başkan Celal Karahan, CHP Esenler İlçe Başkanı Şuayip Vardar, Emniyet Müdürü ve Polis Baş Müfettişi Hasan Adak, İstanbul Valiliği Özel Kalem Müdürü Nafi  İlçin, İstanbul Valiliği Personel  Müdürü Ramazan Tozal, MİAD Genel Sekreteri Ahmet Turan Koçer ve bir çok sivil toplum örgütü yöneticilerinin yanısıra binlerce Malatyalı hazır bulundu.

Esenler Malatya Dernekler Birliği MASTÖB  Esenler şubesi Başkanı Fevzi Kılınç yaptığı konuşmada birlik ve beraberlikten söz ederek,  “Bu tür organizasyonlarla bir araya gelip hem sosyal bağımızı kuvvetlendiriyoruz hem de metropollerde kültürümüzün kaybolup gitmesinin önüne geçiyoruz. Birbirimizden kopmadan hemşerilerimizi bir arada görmek, onlarla hasbihal etmek için bugün buradayız. Kaynaşma ve Dayanışma  gecemize katılan ve emeği geçenlere şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür eder şükranlarımı sunarım” diye konuştu.

AKP  Malatya Milletvekili Cemal Akın, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Pütürge Belediye Başkanı Dr. Necdet Ayaydın, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, İstanbul Bağımsız Milletvekili İhsan Barutçu ve Malatya Sivil Toplum Örgütleri Genel Başkanı Bekir Alyüz birer selamlama konuşması yaparak tüm dernek başkanlarına başarılar dilediler.

GECEYE KATILAN DERNEK BAŞKANLARI

Malatya Altın Kayısı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Zeynel Özay, Malatya Doğanyol Bahramlı Köyü Derneği Başkanı Uygun Öztürk, Malatya Doğanyol Koruntay Köyü Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İsmet Bayrak, Malatya Kamıştaş Köyü Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Koç, Malatya Pütürge Akpınar Köyü Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı ve yönetimi, Malatya Pütürge Aktarla Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Mehmet Polat, Malatya Pütürge Alihan Köyü ve Mezraları Derneği Başkanı Yılmaz Gökhan, Malatya Pütürge Arıtoprak Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yusuf  Canbay, Malatya Pütürge Çay gören Köyü Derneği Başkanı Mehmet Damar, Malatya Pütürge Çay köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Muradalan, Malatya Pütürge Kavaklıdere (Rıka) Köyü Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Arıkbuğa, Malatya Pütürge Nohutlu Kasabası Kosanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Adıyaman, Malatya Pütürge Orman içi Köyü Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Fevzi Kılınç, Malatya Pütürge Örencik Yamaç Köyler Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Başkanı ve Yönetimi, Malatya Pütürge Örnek Köyü Derneği Başkanı Abdullah Karlıdağ, Malatya Pütürge Pazarcık Sanayi Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Osman Gören, Malatya Pütürge Poskıran Köyü Derneği Başkanı ve Yönetimi, Malatya Pütürge Söğütlü Köyü Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Karahan, Malatya Doğanyol Gümüşsuyu Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ramazan Akduman, Malatya Pütürge Mutafanlar Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Bari Karahan, Malatya Pütürge Örmeli Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Memiş, Malatya Arguvan Göçer uşağı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hakkı Genç,  Malatya Arguvan Basak Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Veli Doğan,  Malatya Darende Irmaklı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Metin Gökduman, Malatya Pütürge Kızılalan Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hamza Boztepe,

SANATÇILAR TÜRKÜLERİYLE COŞTURDULAR

Gecede Malatya Halk oyunlarının gösterisinden sonra birbirinden ünlü sanatçılar Mehmet Balaman, Özlem Büyük, Malatyalı Gürkan, Özlem Özdemir, Yıldız Doğan, Canbay, Vahap Gültekin, Arguvanlı Gül, Ali Abbas Aslantürk, Nevzat Soydan, Türkücü İkizler, Malatyalı Fethi ve Bayram Poyraz  sahne alırken, Malatyalılar gecenin yarısına kadar halaylar çekip  gönüllerince eğlendiler.

Yorum Yaz Yorum Yaz | Tavsiye Et Arkadasina Tavsiye Et | Yazdyrylabilir Sayfa  Sayfayi Yazdir | Yazdyrylabilir Sayfa  Yukari Çik

İLK ( 1 ) ADET YORUM LİSTELENMİŞTİR.

YAKUP GÖKDAŞ

merhaba gümüşsu köyü doğanyola bağlı pütürgeye değil düzeltirseniz sevinirim

[ 01 Şubat 2012 13:53 ]

Diğer Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Kültür/Sanat

En Çok Okunan HaberlerKredi Dosya Masraflarını Geri Alma ve ..
Alaaddin OĞUZALP
Alaaddin OĞUZALP
DİLİMİZ
Ramazan BAYRAK
Ramazan BAYRAK
Çaresizlik Öğrenilir mi?
Uğur ASLAN
Uğur ASLAN
Kayısının Donması Engellenemez mi?
Fehmi SOLMAZ
Fehmi SOLMAZ
Çanakkale Ruhu
Mustafa CONGER
Mustafa CONGER
Yangınlar ve Korunma Yolları
İbrahim GÜL
İbrahim GÜL

Anket

Yapım Aşamasında


Tüm Anketler

Yazarlık Başvurusu Günlük Gazete

Hürriyet Sabah Milliyet
Yeni ?afak Türkiye Zaman
Ak?am Gözcü Posta

Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Künye | Başvuru | Reklam | Yasal Uyarı| giyim sepeti yenilist||
Malatya Doğanyol Haber Ajansı © 2007 Tüm Hakları Saklıdır.