Detayli Puan Durumu Tablosu
Doğanyol Haber - Üst
Doğanyol Haber
   
Doğanyol Haber

Arama


Gelişmiş Arama


doganyol haber- desteklediklerimiz

Hastaneyi Malatya'ya Getiriyor

05 Şubat 2011 19:58

AKP Malatya Milletvekili Mehmet Şahin'in, ABD Teksas'taki Houston kentinde bulunan "Methodist Hospital'ın Malatya'ya gelmesi için" görüşmeler yaptığı belirtildi.

AKP Malatya Milletvekili Mehmet Şahin'in, ABD Teksas'taki Houston kentinde bulunan "Methodist Hospital'ın Malatya'ya gelmesi için" görüşmeler yaptığı belirtildi.

Şahin'in, TBMM'deki çalışma ofisinden basın kuruluşlarına "Şahin Methodoist Hastanesini Malatya'ya getiriyor" başlığıyla gönderilen basın bülteni ve fotoğraf bilgisi şöyle:

"Turgut Özal'ın Houston'da kalp ameliyatı olduğu The Methodist Hospital Malatya’ya geliyor. Methodist Turgut Özal Tıp Merkezi’nin yanına De Bakey Kalp ve Karaciğer Hastanesi kuracak.

Texas Eyalet Parlamentosunun davetlisi olarak ABD’ye giden AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyon üyesi Mehmet Şahin, Texas eyaletine bağlı Houston kentinde, 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın ise kalp ameliyatı olduğu The Methodist Hastaneleri’ni ziyaret etti.

The Methodist Hastaneleri Genel Direktörü Bayan Cathy Easter ve Uluslararasi İliskiler Direktörü Janice Finder ile görüşen Şahin, “Türkiye’nin sağlık haritasını göz önünde bulundurduğunuzda Malatya en sağlıklı il olarak karşınıza çıkar. Bu toprakların yetiştirdiği 8’inci Cumhurbaşkanımız merhum Turgut Özal, bu hastanede iki defa ameliyat oldu. Bu hastaneyi model alan merhum Özal, İnönü Üniversitesi bünyesinde kurduğu Turgut Özal Tıp Merkezi ile Methodist Hastaneleri arasında bir işbirliği protokolünü hayata geçirdi. Ancak daha sonraki yönetimler bu işbirliğini rafa kaldırdı. Gelin bu yarım kalmış projeyi tekrar hayata geçirelim” dedi.

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nin karaciğer nakillerinin yanı sıra böbrek nakilleriyle de bölgede saygın bir merkez olmayı hedeflediğini kaydeden Şahin, “Türkiye, hükümetimizin istikrarlı politikaları sayesinde Türkiye dünyanın cazibe merkezi oldu. Birçok alanda Türkiye bölgede ilham kaynağı oluyor. Sağlıkta dönüşüm programlarımız sayesinde hastanelerimiz modern sağlık hizmetleri vermektedir” dedi.

The Methodist Hastaneleri Genel Direktörü Cathy Easter, Methodist International ekibinin bir parçası olarak, dünyanın önde gelen sağlık kuruluşu ile güçlü ilişkiler kurduklarını, bu çerçevede Dubai Mall Tıp Merkezi, Birleşik Arap Emirlikleri Emaar Sağlık Grubu ile ortak projeler yürüttüklerini, bu ortaklığı Malatya ile genişletmeleri durumunda memnun olacaklarını ifade ederek, “Uluslararası hasta hizmetlerinin gözetimini sağlayacak ve daha fazla istihdam geliştiren projelerle Latin Amerika ve Orta Doğu gibi seçkin uluslararası pazarlarda yüksek kaliteli hasta hizmetler sunan Methodist markasını genişletmeye çalışıyoruz” dedi.

Yaklaşık 13 bin personeli bulunan The Methodist Hospital hastane grubunun bünyesinde 5 hastane bulunuyor. Grup hastalarından yılda net 1.2 milyar dolar gelir elde ediyor. Yardım ve bağış gelirleri ise 400 milyon dolara yaklaşıyor.

Uluslararasi İliskiler Direktörü Janice Finder de Şahin’in Turgut Özal'ın bypass ameliyatını yapan kalp cerrahı Michael De Bakey adına bir kalp ve karaciğer merkezi kurulması projesini gündemine aldı. Merhum Turgut Özal'ın yanısıra Rusya Devlet Başkanı Boris Yeltsin ile eski Polonya Devlet Başkanı ve Dayanışma Sendikasının önderi Lech Walesa gibi birçok dünya liderinin doktoru oaln Prof. Dr. Michael DeBakey, 12 Temmuz 2008 tarihinde 99 yaşında ölmüştü.

Şahin, projenin bir an önce hayata geçirilmesi için en yakın uygun tarihte Easter ve Finder’i Malatya’ya davet etti.

Easter, Turgut Özal Tıb Merkezi ile tekrar işbirliği halinde çalışmaktan memnuniyet duyacaklarını, tekliflerine ilgi duyulması halinde ilk olarak Ortadoğu Genel Müdürünü Malatya Turgut Özal Tıb Merkezini ziyaret etmesi için yönlendireceğini ve bilahare bu doğrultuda bir heyet ile Malatyayı ziyaret edip yıllardır küllenmiş ilişkileri tekrar geliştirmek için gayret edeceğini kaydetti.

Yorum Yaz Yorum Yaz | Tavsiye Et Arkadasina Tavsiye Et | Yazdyrylabilir Sayfa  Sayfayi Yazdir | Yazdyrylabilir Sayfa  Yukari Çik

İLK ( 1 ) ADET YORUM LİSTELENMİŞTİR.

Yasemin Kuşoğlu

Manşeti yanlış hazırlamışsınız. Malatyaya hastane getirilmiyor. Daha önce yapılan sağlık alanındaki işbirliği anlaşması yeniden Malatayalıların sağlıklı olmaları için hayata geçiriliyor. Bu haber ulusal basında da hayli ses getirmesine rağmen Rektörden bir ses çıkmaması beni şaşırtıyor. Hakikaten adamın tavrı, " bu da nereden çıktı tarzında bir tutum. Bir sürü yazışma, hizmetleri iyi kötü götürüyorduk şimdi bunlarla mı uğraşacağız" tereddütlerini akıllara getiriyor. Ancak bana öyle geliyor ki Malatyalılar bu işin peşini bırakmayacaklar.

[ 06 Şubat 2011 13:45 ]

Diğer Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Sağlık

En Çok Okunan HaberlerKredi Dosya Masraflarını Geri Alma ve ..
Alaaddin OĞUZALP
Alaaddin OĞUZALP
DİLİMİZ
Ramazan BAYRAK
Ramazan BAYRAK
Çaresizlik Öğrenilir mi?
Uğur ASLAN
Uğur ASLAN
Kayısının Donması Engellenemez mi?
Fehmi SOLMAZ
Fehmi SOLMAZ
Çanakkale Ruhu
Mustafa CONGER
Mustafa CONGER
Yangınlar ve Korunma Yolları
İbrahim GÜL
İbrahim GÜL

Anket

Yapım Aşamasında


Tüm Anketler

Yazarlık Başvurusu Günlük Gazete

Hürriyet Sabah Milliyet
Yeni ?afak Türkiye Zaman
Ak?am Gözcü Posta

Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Künye | Başvuru | Reklam | Yasal Uyarı| giyim sepeti yenilist||
Malatya Doğanyol Haber Ajansı © 2007 Tüm Hakları Saklıdır.